Brzytwa wraca do łask

Choć dziś w sklepach wybór akcesoriów do golenia jest olbrzymi, to całkiem niedawno nastąpił renesans tego najstarszego przyrządu do golenia, czyli brzytwy. Wiele osób traktuje bowiem golenia jak sztukę, a nie przykrą konieczność. Z usług golarza można dziś skorzystać w wielu zakładach fryzjerskich lub barberskich, ale można też kupić sobie brzytwę na własność.

Brzytwy znów są modne

Wraz z modą na stylizowany zarost, wróciła też moda na tradycyjne golenie. Golenie brzytwą, przy użyciu tradycyjnych kosmetyków i przyrządów, jak mydło i pędzel, daje mężczyznom wiele satysfakcji. Co więcej, wielu mężczyzn uważa, że brzytwa to najdokładniejsze narzędzie do golenia. Wraz z brzytwami w sklepach pojawił się duży wybór kosmetyków do golenia, również tradycyjnych, jak mydła i pomady.

Brzytwa do golenia i rodzaje

Choć od wynalezienia brzytwy minęło wiele czasu to te dzisiejsze nie różnią się znacznie od tych sprzed stuleci. Nadal można kupić brzytwy tradycyjne, które należy regularnie ostrzyć. Ale są też i nowocześniejsze rodzaje, w tym brzytwa na żyletki, zarówno tradycyjne, jak i specjalne, przeznaczone właśnie do brzytew. Wiele brzytew to eleganckie, ekskluzywne wręcz modele, wykonane rzemieślniczą metodą i kształtem oraz wyglądem niemal identyczne, jak brzytwy naszych przodków.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *