Jakie maszynki do golenia są najlepsze?

Takie pytanie zadaje wielu mężczyzn, szczególnie ci, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z codziennym lub niemal codziennym goleniem. W sklepach można dostać kilka rodzajów maszynek do golenia, począwszy od zwykłych jednorazowych a na zaawansowanych elektrycznych skończywszy. Choć teoretycznie mogłoby się wydawać, że to właśnie elektryczne są najlepsze, to duży wybór maszynek tradycyjnych świadczy o tym, że jest inaczej i wielu mężczyzn preferuje właśnie te zwykłe.

Tradycyjne maszynki do golenia wciąż są chętnie używane

Te maszynki wywodzą się w prostej linii od brzytwy. Dawniej używano w nich żyletek (dziś zresztą takie modele nadal można kopić), a dziś są zaopatrzone w ostrza, najczęściej kilka. Są panowie, którym doskonale wystarczy zwykła jednorazowa maszynka do golenia i potrzebują bardziej zaawansowanych modeli. Ale liczne firmy produkują maszynki do golenia z kilkoma ostrzami, które są bardziej praktyczne w przypadku twardego i gęstego zarostu.

Elektryczne maszynki do golenia coraz bardziej zaawansowane

Swoich licznych zwolenników mają też maszynki elektryczne. Produkuje je kilka firm, ale ich zasada działania jest podobna. Najczęściej występują dwa rodzaje: foliowe i rotacyjne. Nowoczesne modele elektrycznych maszynek do golenia pozwalają na golenie na mokro, również z użyciem kosmetyków. Coraz bardziej zaawansowane funkcje powodują, że są one coraz bardziej praktyczne i radzą sobie również z twardszym zarostem.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *